fot. Mateusz Sienkiewicz/prk24
Dzięki pomocy wyremontowany zostanie mocno zniszczony odcinek drogi w miejscowości Silnowo Dolne wraz z przepustem, który groził zawaleniem. Umowę na dofinansowanie została podpisana dziś w Szczecinku.

Środki na remont, pół mln złotych pozyskane z Funduszu Leśnego, przekazała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku. Łukasz Maciejunas, dyrektor szczecineckiej RDLP podkreślał, że to przykład odpowiedzialności leśników i współpracy z samorządem. - Ze swojej strony mogę deklarować, że będziemy tych dróg naprawiali jak najwięcej. W tym roku łączna kwota dofinansowania, jaką Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych za pośrednictwem Dyrekcji Generalnej miała możliwość pozyskać za pośrednictwem z Funduszu Leśnego, to 14 mln złotych - poinformował dyrektor.

Starosta szczecinecki Krzysztof Lis cieszył się z pozyskanego wsparcia. Zaznaczył, że z inwestycji skorzystają zarówno mieszkańcy, jak i leśnicy. - Jest to zadanie związane z przebudową drogi w miejscowości Silnowo Dolne łącznie z przepustem, który podwyższy nośność mostu - tłumaczył starosta.

Starostwo powiatowe w Szczecinku już po raz drugi w tym roku korzysta z „leśnego” wsparcia. Przed kilkoma tygodniami Nadleśnictwo Czarnobór przekazało ponad 800 tys. złotych na przebudowę trzeciego etapu drogi Szczecinek-Żółtnica.

ms/zas

Posłuchaj

Łukasz Maciejunas, dyrektor RDLP w Szczecinku Krzysztof Lis, starosta szczecinecki