fot. pixabay.com
Czy nadal - według opinii publicznej - posiłki w szpitalach są niesmaczne, a porcje dla pacjentów za małe? Na m.in. te pytania odpowiedzieliśmy we wtorkowych „Wieczornych spotkaniach”.

Zajrzeliśmy do Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie. Magdalena Socha, nadzorująca kwestie związane z żywieniem pacjentów, zapewniła, że posiłki są dobre, urozmaicone i odpowiednio dobrane do potrzeb pacjentów.

materiał Renaty Pacholczyk

Domy pomocy społecznej to miejsca, w których osoby starsze, chore i niepełnosprawne otrzymują profesjonalną i całodobową opiekę. Prawidłowe żywienie osób starszych może zapobiegać bądź ograniczać występowanie chorób charakterystycznych dla tej właśnie grupy wiekowej. Jak wygląda przygotowywanie posiłków w takich placówkach? Sprawdziliśmy to w DPS-ie w Mielnie.

materiał Anny Winnickiej

Proces skutecznego leczenia pacjenta onkologicznego opiera się nie tylko na odpowiedniej terapii, leczeniu, zabiegach czy rehabilitacji. To także prawidłowo określona dieta. Pamiętajmy, że chorzy onkologiczni w porównaniu z osobami zdrowymi mają m.in. większe zapotrzebowanie energetyczne. Marta Pawelec, dietetyczka kliniczna, opowiedziała, jak wygląda to w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii, z którym współpracuje.

materiał Tomasza Trana