fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin
Zespół Szkół Technicznych otrzymał właśnie certyfikat uprawniający do prowadzenia szkolenia kierowców w kategorii B. Do tej pory szkoła wykupywała kursy dla swoich uczniów w zewnętrznych firmach. Teraz będzie mogła szkolić ich we własnych murach.

Starosta szczecinecki Krzysztof Lis podkreślił, że uzyskany certyfikat oraz zakupione już wcześniej specjalistyczne pojazdy i symulatory znacznie podniosą renomę szkoły. - Mechanik pojazdów samochodowych musi kończyć tego typu szkołę z prawem jazdy. Stąd inwestycja w taki ośrodek. Teraz przygotowujemy się do uzyskania certyfikatu na symulator jazdy w kategorii C i E - wyjaśnił.

Uruchomienie Ośrodka Szkolenia Kierowców to duży plus dla szkoły, bo szkolenie będzie można skoordynować z planem zajęć. - Wielu naszych uczniów dojeżdża do szkoły z innych miejscowości, dlatego są ograniczeni rozkładem autobusów. Dzięki przyszkolnemu ośrodkowi będą mogli szkolić się przed lekcjami lub w czasie tzw. okienek - podkreśliła Anna Wisłocka-Bogdanowicz, dyrektorka „Mechanika”.

Dyrekcja szkoły szacuje, że dzięki ośrodkowi co roku na prawo jazdy kategorii B uda się przeszkolić około setkę uczniów. Nie jest wykluczone, że w przyszłości ośrodek będzie działać na zasadach komercyjnych.

ms/zn

fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin
fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin
fot. Mateusz Sienkiewicz/ Polskie Radio Koszalin

Posłuchaj

Krzysztof Lis, starosta szczecinecki Anna Wisłocka-Bogdanowicz, dyrektorka Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku