fot. fb.com/ Koszalin Centrum Pomorza
W czwartek późnym popołudniem ruszą prace związane ze zmianą nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa, 4 Marca i Traugutta. Ze względu na duży ruch drogowy i pieszy w tym miejscu, będą one prowadzone w godzinach późnowieczornych i nocnych.

Jak poinformował Urząd Miejski w Koszalinie, termin zakończenia prac uzależniony jest od warunków pogodowych. Jednocześnie zaapelowano, by kierowcy i piesi dostosowali się do nowego oznakowania, które pojawi się na skrzyżowaniu.

W ramach remontu zostanie sfrezowana płyta skrzyżowania, a następnie położone zostaną dwie warstwy masy bitumicznej, pomiędzy którymi znajdzie się specjalna siatka wzmacniająca. - W ciągu kilku dni chcielibyśmy ten temat zamknąć - powiedział Robert Grabowski, rzecznik prezydenta Koszalina.

Prace będą poprowadzone wieczorem i nocą, aby zminimalizować utrudnienia komunikacyjne w tym regionie miasta.

Koszalińscy kierowcy przyznają, że skrzyżowanie wymaga remontu, ale obawiają się kolejnych kłopotów z płynnym przejazdem. Liczą na to, że dzięki przeniesieniu prac na godziny, w których ruch jest najmniejszy, kolejnych korków w mieście nie będzie.

Koszt remontu to nieco ponad 700 tysięcy złotych.

kk/zn

Posłuchaj

mieszkańcy Koszalina Robert Grabowski, rzecznik prezydenta Koszalina