fot. prk24.pl
Zaproszenie Arkadiusza Wilmana przyjęli: Dagny Nowak-Staszewska z Nadleśnictwa Manowo, Jarosław Skwarek - naczelnik OSP Barwice, oraz Krzysztof Frankenstein - burmistrz Sławna.

Dagny Nowak-Staszewska mówiła, że zainteresowanie drewnem jest w tym sezonie duże. Wyjaśniła, jak można jest zakupić: - Na stronie internetowej naszego nadleśnictwa mamy namiary na 12 leśnictw. Wybieramy to, które mamy najbliżej. Dzwonimy do leśniczego i z nim ustalamy, czy jest drewno na sprzedaż. Transport organizuje kupujący.

Pracownica Nadleśnictwa Manowo mówiła także, jak zdobyć drzewko iglaste na święta: - Sprzedaż rozpocznie się 12 grudnia. Drzewka będzie można dostać m.in. w leśniczówce Nadleśnictwa Manowo. Sprzedawać je będą także leśnictwa: Lubiatowo, Dunowo, Wyszewo, Rosnowo, Rekowo i Kościernica.

Dagny Nowak-Staszewska

Jarosław Skwarek mówił o nowej inicjatywie druhów OSP Barwice: - Oferujemy pomoc osobom starszym, samotnym i z niepełnosprawnościami. Rozpoczęła się zima i te osoby często nie mogą sobie poradzić z pewnymi czynnościami, m.in. odśnieżaniem, wnoszeniem drewna, zakupami itp. Dlatego chcemy ich w tym wesprzeć.

Naczelnik OSP Barwice powiedział także, że tabor jego jednostki powiększył się: - Otrzymaliśmy nowy lekki samochód. Przyspieszy on dojazd do wypadków komunikacyjnych. Zakup sfinansowany został przez Urząd Miejski w Barwicach.

Jarosław Skwarek

Krzysztof Frankenstein poinformował, że jego gmina rozpoczęła sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie 1900 złotych za tonę: - Już pierwsze osoby się po niego zgłosiły. Dotychczas wpłynęło ponad 140 wniosków na zakup 210 ton do końca tego roku i ponad 200 ton w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia.

W ubiegłym tygodniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę o wartości ponad 700 milionów złotych na realizację drogi ekspresowej S6 na odcinku Sławno-Słupsk. Inwestycja ma zostać zakończona w 2025 roku. - To niewątpliwie wspaniała wiadomość. W tej inwestycji ujęta jest też duża obwodnica Sławna. Ma ona kluczowe znaczenie, bo przy niej zlokalizowana będzie strefa inwestycyjna. Sama droga jest niezwykle istotna, ponieważ polepszy komunikację naszej gminy, a tym samym zwiększy jej zdolności rozwojowe - podkreślił burmistrz Sławna.

Krzysztof Frankenstein