fot. pixabay.com
Przyjrzeliśmy się, czy, a jeżeli tak, to z jakimi barierami muszą zmagać się osoby z niepełnosprawnościami w obiektach oświatowych.

- Trzeba przyznać, że w ciągu ostatnich lat obserwuje się sporo ułatwień dla osób z niepełnosprawnościami między innymi w podejmowaniu nauki - podkreśla Jarosław Bogucki z Integracji LAB, czyli ośrodka badającego usługi w zakresie szeroko rozumianej dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

materiał Renaty Pacholczyk

Koszalińskie I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Dubois znajduje się w przedwojennym budynku, który do tej pory nie jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Zatem, jak szkoła pomaga uczniom z niepełnosprawnościami? Anna Winnicka spotkała się z dyrektorem liceum Rafałem Janusem.

materiał Anny Winnickiej

Czy niepełnosprawność wyklucza z systemu edukacji? Czy stanowi przeszkodę na drodze do wymarzonego kierunku, czy pracy na uczelni? A może to już się dawno zmieniło, to już przeszłość? O to Tomasz Tran zapytał prof. Tomasza Królikowskiego, prorektora ds. Studenckich Politechniki Koszalińskiej.

materiał Tomasza Trana