fot. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku
Jednostka do niedawna funkcjonowała w szpitalu w Ustce. Teraz, w związku z planowanym otwarciem usteckiego Sanatorium Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego, oddział wrócił do szpitala im. Janusza Korczaka. Wraz z nim do Słupska trafiła też Poradnia Dermatologiczna.

Oddział ulokowano w miejscu, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu, w okresie dużej liczby zachorowań i hospitalizacji związanych z COVID-19, funkcjonował oddział izolacyjny. Mieści się w budynku D, na pierwszym piętrze.

- Przeniesienie dermatologii do głównego kompleksu szpitala w Słupsku zapewni chorym przede wszystkim bezpieczeństwo leczenia. Tutaj mają dostęp do laboratorium, szybkiej diagnostyki i konsultacji lekarzy innych specjalności - wyjaśnił Andrzej Sapiński, prezes szpitala w Słupsku.

Bezpośrednio przy oddziale działa też Poradnia Dermatologiczna. Pacjenci, którzy byli do niej rejestrowani, gdy jeszcze funkcjonowała w Ustce, zostali już poinformowani o zmianie lokalizacji. Poradnia działa w takich samych dniach i godzinach jak wcześniej. - W Słupsku korzystamy z odnowionych pomieszczeń i gabinetów o wyższym standardzie niż mieliśmy w Ustce. To niewątpliwie poprawi jakość pracy personelu i komfort pacjentów - mówił dr Piotr Brzeziński, koordynator Oddziału Dermatologicznego.

Dermatologia została przeniesiona do Ustki w 2017 roku, bo wówczas w Słupsku powstawały oddziały położniczy i ginekologiczny oraz neonatologiczny.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku/zn

Posłuchaj

Dermatologia wróciła do Szpitala Wojewódzkiego w Słupsku