źródło: FB Uniwersytet Pomorski

Pierwszy dzień imprezy zorganizowano w Parku Kultury i Wypoczynku. Przygotowano tam atrakcje dla mieszkańców w każdym wieku.

Prorektor ds. studentów Uniwersytetu Pomorskiego dr hab. Anna Babicka-Wirkus prof. UP zaznaczyła, że w ramach wydarzenia przygotowano m.in. piknik rodzinny: - Było to doskonałe połączenie nauki i zabawy. Swoje stanowiska wystawiło kilka naszych instytutów. Przygotowaliśmy także część taneczną. Do późnych godzin wieczornych w PKiW będą grać dj-e.

- W tym roku formuła juwenaliów jest trochę spokojniejsza, ale i tak planujemy dobrze się bawić. Chodzi głównie o integrację i odpoczynek od sesji - zaznaczali studenci.

W sobotę wydarzenia, z okazji juwenaliów i urodzin ratusza, odbędą się w centrum Słupska. - Zaczynamy już o godzinie 9.00 rozgrzewką w Nowym Teatrze. Następnie odbędzie się bieg na wieżę ratusza. O godzinie 12.00 rozpoczynamy piknik rodzinny, a o godz. 15.00 część koncertową. Gwiazdą imprezy będzie Dawid Kwiatkowski - przekazała rzecznik słupskiego magistratu Monika Rapacewicz.

Impreza na Placu Zwycięstwa potrwa do późnych godzin wieczornych. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach juwenaliów i urodzin ratusza jest darmowy.

Marcin Turalski

Posłuchaj

relacja Marcina Turalskiego