fot. pixabay.com
Zaproszenie Mateusza Sienkiewicza przyjęli dyrektor Komunikacji Miejskiej w Szczecinku Tomasz Merk, Marcin Mieczkowski z Nadleśnictwa Czarnobór oraz sekretarz Związku Romów Polskich Joanna Chojnacka.

Tomasz Merk powiedział na naszej antenie, że liczba pasażerów w autobusach komunikacji miejskiej wzrosła: - Przejazdy są bezpłatne. Liczba podróżujących jest większa. Widoczne to było szczególnie w momencie, kiedy ceny paliw poszły w górę, a za naszą wschodnią granicą wybuchła wojna. Szacujemy, że miesięcznie mieszkańcy korzystają z bezpłatnych przejazdów 320 tysięcy razy.

Poinformował, że wkrótce na ulice Szczecinka wyjadą kolejne autobusy elektryczne: - Pojawią się pod koniec przyszłego roku. Poprawi się komfort jazdy pasażerów, zasięg pojazdów będzie większy.

Dyrektor Komunikacji Miejskiej w Szczecinku mówił również o popularności rowerów miejskich. Więcej na ten temat dowiedzieć się można z poniższej rozmowy.

rozmowa z Tomaszem Merkiem

Marcin Mieczkowski przyznał, że do Nadleśnictwa Czarnobór wpływa wiele zapytań w sprawie zakupu lub samowyrobu drewna opałowego: - Mamy telefony z całej Polski, skontaktował się z nami nawet mężczyzna z Radomia. Zapotrzebowanie jest ogromne. Podkreślamy jednak, że chcemy najpierw zabezpieczyć mieszkańców okolicznych miejscowości, np. Bornego Sulinowa czy Szczecinka.

Rozmówca Mateusza Sienkiewicza mówił także o pierwszym i unieważnionym przetargu na sprzedaż przez nadleśnictwo budynku w Kłominie oraz sezonie na grzybobranie. Więcej na te tematy w poniższym materiale.

rozmowa z Marcinem Mieczkowskim

Joanna Chojnacka powiedziała, że w piątek rozpoczyna się zjazd stypendystów romskich: - Od 18 lat przyznajemy dwa stypendia dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów, słuchaczy kolegiów i szkół podyplomowych. Kto jeszcze nie złożył dokumentów, powinien zajrzeć na naszą stronę internetową lub po prostu z nami się kontaktować. W tym roku zorganizujemy w Szczecinku zjazd studentów-stypendystów, który zaplanowany jest na 26-28 września. Chcemy dowiedzieć się od nich, poprzez przeprowadzenie ankiety, co dało im to wsparcie finansowe.

rozmowa z Joanną Chojnacką