fot. Radosław Zmudziński/ Polskie Radio Koszalin
Zaproszenie Anny Popławskiej przyjęli: zastępca wójta gminy Biesiekierz Tomasz Hołowaty, wicestarosta białogardzki Dominik Kołodziejski, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie, brygardier Jacek Twardoń.

Tomasz Hołowaty, zastępca wójta gminy Biesiekierz opowiedział o zaplanowanych i trwających inwestycjach, które gmina może zrealizować dzięki m.in. dotacjom rządowym z Polskiego Ładu czy programu pomocy dla terenów popegeerowskich. - Od kilku lat naszym priorytetem są inwestycje. Jednak ten rok to ich apogeum. Dzięki dofinansowaniom wdrażamy trzy duże inwestycje drogowe w Starych i Nowych Bielicach oraz na obszarach popegeerowskich. Właśnie trwa budowa placu zabaw w Nowych Bielicach, a już dostaliśmy granty na kolejne place w Laskach Koszalińskich i Biesiekierzu. Dodatkowo dochodzą kluczowe inwestycje m.in. w Starych Bielicach, gdzie wybudujemy Centrum Aktywności Społecznej czy w Parnowie na 1,5 km odcinku drogi obejmującej dojazd do przedszkola.

- To są inwestycje poprawiające jakość i komfort życia mieszkańców - zaznaczył Tomasz Hołowaty.

Tomasz Hołowaty, zastępca wójta gminy Biesiekierz

Dziś oficjalne otwarcie długo wyczekiwanego w regionie bloku operacyjnego w szpitalu w Białogardzie. Wicestarosta białogardzki Dominik Kołodziejski podkreślił, że to kluczowa inwestycja, znacznie poprawiająca bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców powiatu białogardzkiego.

- W nowym bloku funkcjonuje ultranowoczesny sprzęt, który zakupiliśmy m.in. dzięki środkom z rezerw budżetu państwa. Mamy również wysoko wykwalifikowaną kadrę, którą zamierzamy jeszcze rozbudowywać. Naszą ambicją jest stworzenie oddziału ortopedycznego, który wraz z istniejącym już oddziałem rehabilitacjno-urazowym zapewnią mieszkańcom kompleksowe usługi - zaznaczył wicestarosta.

Dominik Kołodziejski, wicestarosta białogardzki

Brygardier Jacek Twardoń, p.o. komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie podsumował dotychczasowe działania jednostki, związane ze zwiększoną ogólnopolską liczbą interwencji strażackich w porównaniu do zeszłego roku. - W naszym regionie tych działań jest mniej więcej tyle samo, co w roku ubiegłym. Najwięcej ich było w styczniu i lutym, kiedy nad powiatem białogardzkim przechodziły gwałtowne wiatry. Teraz przybywa także pożarów na polach w związku ze żniwami. W całej Polsce odnotowaliśmy ich już ponad 2 tysiące.

P.o. komendanta powiatowego PSP w Białogardzie zaapelował także do mieszkańców, aby przed rozpoczęciem sezonu grzewczego dokonali przeglądów obiektów budowlanych. - Zachęcam również do zamontowania czujników dymu i czadu - dodał.

brygardier Jacek Twardoń, p.o. komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Białogardzie