fot. mzk.slupsk.pl
Po protestach mieszkańców, władze Słupska przesunęły termin, w którym nowy dokument będzie wymagany do bezpłatnego korzystania przez seniorów z komunikacji miejskiej.

Przypomnijmy, zgodnie z początkową decyzją władz miasta mieszkańcy Słupska powyżej 70. roku życia musieli wyrobić kartę mieszkańca do końca sierpnia, aby nadal bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Projekt spotkał się z olbrzymim sprzeciwem, ponieważ wielu słupskich seniorów ma problem z wypełnieniem formularza on-line, co jest niezbędne do otrzymania dokumentu.

Słupski magistrat postanowił uruchomić punkt w ratuszu, gdzie zainteresowane osoby mogą z pomocą urzędnika złożyć wniosek o wydanie dokumentu. Mieszkańcy, którzy zdecydują się na tę formę wyrobienia karty mieszkańca, muszą uzbroić się w cierpliwość. W poniedziałek w nowym punkcie panowały ogromne kolejki. - Będę musiał spędzić w urzędzie chyba dwa dni, aby wyrobić ten dokument. Mam 83 lata i poruszam się o kulach, więc oczekiwanie w takiej ogromnej kolejce stanowi dla mnie ogromny problem - powiedział jeden z oczekujących.

Marta Makuch, wiceprezydent Słupska, zaznaczyła podczas konferencji prasowej, że władze miasta postanowiły przesunąć termin, od którego seniorzy do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską będą musieli posiadać kartę mieszkańca: - Wprowadzamy tę ulgę jedynie dla słupszczan, a jedyną formą weryfikacji zostanie karta mieszkańca. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych seniorów, przedłużamy termin wyrobienia dokumentu do 1 października.

Władze miasta postanowiły także uruchomić kolejny punkt, gdzie zainteresowane osoby mogą złożyć wniosek o wydanie karty z pomocą urzędnika. Poza słupskim ratuszem oraz Aktywatorem Startupów (ul. Tuwima 34), od środy mieszkańcy będą mogli to zrobić również w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej, przy ul Niedziałkowskiego 6.

Formularz online o wydanie karty mieszkańca oraz szczegółowe informacje na temat tego projektu znajdują się na stronie internetowej: slupskakarta.pl.

Więcej w poniższym materiale.

jż/mt

Czytaj więcej

Posłuchaj

materiał Jacka Żukowskiego