fot. pixabay.com
PKN Orlen wprowadza promocję dla klientów programu lojalnościowego VITAY. Przewiduje ona trzy tankowania miesięcznie do 50 litrów paliwa każde, ze zniżką 30 groszy na litrze w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy.

Jak podkreślił na konferencji prasowej w Krakowie prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, użytkownicy aplikacji VITAY będą mogli skorzystać z promocji już od poniedziałku 27 czerwca, zaś właściciele kart VITAY będą mogli z niej korzystać od 1 lipca.

Prezes PKN Orlen zaznaczył, że obniżka będzie większa dla klientów programu VITAY, posiadających jednocześnie kartę dużej rodziny - wtedy obniżka w ramach promocji będzie wynosić 40 groszy na litrze.

Obajtek zaznaczył, że w każdym przypadku promocja obejmuje do trzech tankowań na stacjach PKN Orlen, do 50 litrów paliwa każde, oraz obowiązuje do końca wakacji: - Sytuacja wojenna powoduje bardzo wysokie baryłki ropy. Cała Europa ma z tym problem, my również mamy z tym problem.

Dodał, że do tych problemów dochodzi jeszcze np. transport morski ropy, który zdrożał o 110 proc.: - To są skutki wojny, za które my nie odpowiadamy. Możemy jedynie z nimi walczyć.

Jak podkreślał, wraz z polskim rządem staramy się, aby paliwa w Polsce były jednymi z najtańszych w Europie. Przypomniał, że rząd obniżył akcyzę na paliwa, a PKN Orlen różnymi działaniami starał się utrzymać ceny. Dodał jednak, że ceny w efekcie tych działań nie są zadowalające, dlatego Orlen wprowadza wakacyjną promocję na paliwa dla użytkowników swojego programu lojalnościowego.

PAP