fot. archiwum prk24.pl
Użytkownicy jednośladów poruszają się za szybko m.in. pod przejazdem kolejowym na ulicy Szczecińskiej. Problem zgłosiła nasza słuchaczka. Jej zdaniem w tym miejscu dochodzi często do potrąceń pieszych.

Marek Komodołowicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, przypomniał na naszej antenie, że kierujący hulajnogami elektrycznymi mogą poruszać się po drogach rowerowych z maksymalną prędkością 20 km/h: - W przypadku ciągów pieszo-rowerowych użytkownicy jednośladów mogą jeździć z prędkością zbliżoną do ruchu pieszych. Przypominam, że przy ulicy Szczecińskiej znajduje się droga rowerowa. Jest ona po lewej stronie arterii, gdy patrzymy w stronę centrum miasta, aż do przejścia dla pieszych na wysokości PGK, a następnie ta ścieżka przebiega już prawą stroną tej ulicy.

Użytkownicy hulajnóg w wieku od 10 do 18 lat do legalnego poruszania się tymi pojazdami muszą posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1, T. Dzieci w wieku do 10 lat mogą jeździć hulajnogą elektryczną jedynie pod opieką osoby dorosłej, w strefie zamieszkania.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa