fot. Olga Muryn
W Budzistowie pod Kołobrzegiem trwają Ogólnopolskie Zawody Jeździeckie w Skokach przez Przeszkody Baltic Cup. Był tam nasz Radiowy Klub Obieżyświata. Jarosław Rochowicz i Mariusz Wolański rozmawiali z ciekawymi gośćmi.

- W tym roku na liście startowej zawodników widzimy fantastyczne nazwiska i wspaniałe konie - powiedział Paweł Michalski, dyrektor zawodów z Ośrodka Jazdy Konnej „Michalski”, ciesząc się, że zawody w Budzistowie wpisały się na stałe w kalendarz tego typu wydarzeń.

Paweł Michalski, dyrektor zawodów

- Zawodnicy przekazują sobie informacje o takich wydarzeniach - odpowiedział Andrzej Michalski, właściciel Ośrodka Jazdy Konnej „Michalski”  pytany o frekwencyjny sukces i zasięg zawodów. Przyznał, że dwa lata pandemii, choć trudne, nie były czasem straconym. - Wykorzystaliśmy je na zrobienie rzeczy, na które w normalnych warunkach pewnie nie mielibyśmy czasu - powiedział zachęcając wszystkich do odwiedzenia Budzistowa.

Andrzej Michalski, właściciel Ośrodka Jazdy Konnej w Budzistowie

Ambasador RP we Włoszech Anna Maria Anders przyznała, że z radością wraca do Budzistowa i niedalekiego Kołobrzegu. - Jestem tu trzeci  raz. Te wizyty wpisane są już w mój kalendarz. Przyciąga mnie do tego miejsca przyjaźń z państwem Michalskimi oraz niezwykła atmosfera - powiedziała. Pytana, za czym tęskni mieszkając obecnie we Włoszech, odpowiedziała: - Za ludźmi.

ambasador Anna Maria Anders

Szymon Tarant, projektant i gospodarz torów, był kolejnym gościem naszego plenerowego studia. Pytany czemu zawdzięcza zawodowy sukces odpowiedział: - Sukces wynika z pasji. Ja całe życie się tym interesowałem, całe życie jeździłem konno. Ale szybko przestałem jeździć sportowo i rozpocząłem karierę gospodarza toru, ucząc się tego w kraju i za granicą - dodał.

Szymon Tarant

- Trzeba poznać naturę konia, by potem móc ją do swoich celów wykorzystać - stwierdził Wojciech Mickunas, miłośnik jeździectwa, olimpijczyk z Monachium. Gość przekonywał, jak ważna w jeździectwie jest współpraca na linii człowiek-koń.

Wojciech Mickunas jest znany także z udziału w programie The Voice Senior i w Budzistowie został poproszony o artystyczny występ.

Wojciech Mickunas

- Zacząłem przygodę z jeździectwem późno i zachęcam wszystkich do uprawiania tego sportu, bo tu nie ma ograniczeń wiekowych - mówił Sławomir Polikowski z Jeździeckiego Klubu Sportowego „Agro-Pol” w Trzebiatowe. - Dobrą kondycję musi mieć koń, my możemy mieć nieco gorszą - dodał. Przy okazji zaprzeczył obiegowemu poglądowi, że jeździectwo jest sportem związanym z licznymi kontuzjami.

Sławomir Polikowski

Zawody potrwają do niedzieli. Dwugodzinna audycja z plenerowego studia Radiowego Klubu Obieżyświata rozpocznie się o godz. 13.00.

Patronem Medialnym Ogólnopolskich Zawodów Jeździeckich w Skokach przez Przeszkody Baltic Cup jest Polskie Radio Koszalin.

red.

fot. Olga Muryn
fot. Olga Muryn
fot. Olga Muryn
fot. Olga Muryn
fot. Olga Muryn