fot. pixabay.com
Menopauza to okres w życiu kobiety, podczas którego zmienia się funkcjonowanie jej całego organizmu. Wielu paniom kojarzy się z przede wszystkim procesem starzenia się oraz dyskomfortem psychicznym i fizycznym. Jak poradzić sobie w tym trudnym okresie i gdzie szukać pomocy? Między innymi o tym rozmawiali goście kolejnej odsłony „Wieczornych Spotkań”.

Psycholog oraz seksuolog Małgorzata Murzyn-Mróz uważa, że menopauza nie musi kojarzyć się wyłącznie z niedogodnościami, a jeśli już tak jest, to powinniśmy zgłosić się do specjalisty, bowiem wszystko zależy od naszego nastawienia.

materiał Anny Winnickiej

Jak poradzić sobie z menopauzą? Walczyć, szukać pomocy w farmakologii, a może w medycynie naturalnej i w zmianie trybu życia? Iwona Bigońska, znawczyni ziołolecznictwa twierdzi jednoznacznie: trzeba się wspomagać ziołami, ruchem i przede wszystkim zmienić podejście do życia.

materiał Renaty Pacholczyk

Nie lubimy tego słowa, odbiera nam kobiecość i młodość - menopauza. Wkraczając w ten czas naszego życia, mamy wrażenie, że coś się skończyło i tylko szczęście rodzinne, wyrozumiały partner i udane życie zawodowe może nam trochę ten stan osłodzić. Zachwiana zostaje gospodarka hormonalna, co wiąże się z wieloma uciążliwościami. W wielu z nas pojawia się niezgoda na starzenie, na to, że skóra jest już nie taka, że zmienia się sylwetka, że nie ma już tyle energii, co wcześniej. Co możemy zrobić, aby trochę sobie pomóc? Aby uderzenie gorąca zamienić w uderzenie mocy? Na ten temat mówi ginekolog dr Paweł Stanisławski.

materiał Beaty Góreckiej