fot. Sebastian Ferens
Paweł Szewczyk oraz Anna Rożek - radni miejscy z Platformy Obywatelskiej alarmują, że gotyckie fortyfikacje od wielu lat są w fatalnym stanie.

- Zajmuję się tym problemem od dłuższego czasu i dwa lata temu udało się wyremontować część murów obronnych. Niestety przy ul. Mikołajskiej nadal element tej fortyfikacji jest podparty drewnianą konstrukcją. To zadziwiające, że modernizacja trwa tak długo, dlatego wspólnie z Anną Rożek wystąpiliśmy do prezydent miasta o wyjaśnienie tej sytuacji - przekazał Paweł Szewczyk.

Monika Rapacewicz, rzecznik prasowa słupskiego ratusza zaznaczyła na naszej antenie, że miasto będzie szukać pieniędzy na dokończenie remontu murów obronnych: - Szacunkowy koszt takiego remontu wyniósłby około 0,5 mln zł. Obecnie nie mamy środków na tę inwestycję. Będziemy jednak ich szukać, ponieważ zabytkowe obiekty w Słupsku są traktowane z należytym szacunkiem i staramy się je remontować. Przykładowo, ostatnio pozyskaliśmy pieniądze na modernizację Pomnika Powstańców Warszawskich.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa