fot. gdansk.uw.gov.pl
Gościem Piotra Głowackiego był wojewoda pomorski. W porannej rozmowie odniósł się m.in. do wniosku władz Słupska o poszerzenie granic miasta.

Przypomnijmy, uchwałę wyrażającą wolę poszerzenia granic miasta słupscy radni przyjęli pod koniec 2021 r. Samorządowcy chcą przyłączyć ościenne miejscowości: Bierkowo, Włynkówko, Krępę Słupską, Płaszewko, Siemianice oraz Strzelino. W sporządzonej opinii wojewoda pomorski zarekomendował, aby Słupsk powiększył się o 2-3 spośród sześciu wnioskowanych obszarów: - Uważam, że jest to nadużycie, kiedy ktoś wskazuje moją opinię, jako pozytywną dla wniosku władz Słupska, który jest bardzo obszernym dokumentem. Są w nim zawarte m.in. opinie miasta oraz gminy (na temat planowanego powiększenia Słupska - przyp. red.) i są to skrajne stanowiska. Racje władz miasta nie są pozbawione konkretnych argumentów, których dotyczy moja pozytywna ocena. Nie można jednak przeprowadzać tego procesu w taki sposób.

- W mojej opinii wskazałem, że przyjęcie w całości wniosku władz miasta byłoby wielkim zagrożeniem dla funkcjonowania gminy Słupsk. Nawet teraz należy podjąć rozmowy, aby zawrzeć porozumienie w tej sprawie - dodał nasz rozmówca.

Ostateczną decyzję w kwestii zmian administracyjnych granic miasta podejmie Rada Ministrów.

pg/mt

Posłuchaj

rozmowa Piotra Głowackiego z Dariuszem Drelichem