fot. Adria Jakubik
Aktywnie przyłączamy się do pomocy obywatelom Ukrainy. Nie wiemy, jak długo będzie trwała wojna za naszą wschodnią granicą, więc oczywiste jest, że musimy być otwarci na różne działania.

- Do Koszalina i okolic trafiają dzieci, które niejednokrotnie mają za sobą traumatyczne przeżycia. Dobrze, aby mogły korzystać z dodatkowych zajęć, które w ciekawy sposób zajmą im czas, być może pozwolą, choćby na kilka godzin, przywrócić radość dzieciństwa - powiedziała Katarzyna Kużel, zastępca dyrektora programowego ds. publicystyki Polskiego Radia Koszalin, pomysłodawczyni zorganizowania w siedzibie radia przy ul. Piłsudskiego w Koszalinie, artystycznych zajęć dla naszych małych sąsiadów, którzy obecnie znaleźli dom w Koszalinie i okolicach.

- Wiele instytucji i organizacji podejmuje podobne działania, ale jest w naszym regionie sporo artystów, którzy z chęcią w naszym przedsięwzięciu pomogą. Część z nich już zadeklarowało, że poprowadzi warsztaty. Wciąż czekamy na kolejnych chętnych - dodała Katarzyna Kużel. - Jesteśmy na etapie organizowania zajęć. - Wspólnie z prezesem Polskiego Radia Koszalin zdecydowaliśmy, że najlepszym miejscem, które moglibyśmy przeznaczyć na ten cel będzie nasza duża sala konferencyjna.

W komunikacji między uczestnikami warsztatów będzie pomagał tłumacz.

Informacje na temat warsztatów będziemy na bieżąco przekazywać na naszej antenie i w naszych mediach społecznościowych. Dodatkowo, w miejscach, w których udzielana jest pomoc obywatelom Ukrainy, będą dostępne ulotki informacyjne.

Osoby, które chciałyby poświęcić swój czas i poprowadzić zajęcia, prosimy o kontakt mailowy: k.kuzel@radio.koszalin.pl.

red./sz

Posłuchaj

materiał Katarzyny Kużel