fot. pixabay
W audycji rozmawialiśmy o tym, jak cenne dla zdrowia jest nasze otoczenie. Psychologowie i naukowcy potwierdzają, że warto mieć wokół siebie kochającą rodzinę, wspierających nas przyjaciół i czynnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności.

Naukowcy zaobserwowali, że społeczna izolacja ma dla nas tak samo zgubne skutki, jak nałóg alkoholowy czy nikotynowy. Sugerują, że bycie samotnym szkodzi nam tak, jakbyśmy wypalali 15 papierosów dziennie.

Czy rzeczywiście dzięki przyjaźni i dobrym relacjom jesteśmy zdrowsi i lepiej pracujemy? Maciej Maraszkiewicz - socjolog i psycholog zwrócił uwagę na relacje, o które trzeba dbać i nad nimi pracować.

materiał Beaty Góreckiej

Dorota Majewska, na co dzień szczęśliwa żona i matka trzech chłopców, największe oparcie znajduje w mężu. Spełnia się również artystycznie - z zamiłowania i potrzeby ducha, zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

Te artystyczne zainteresowania i pasje, rozwijane wspólnie z mężem, dają jej poczucie bezpieczeństwa.

materiał Anny Winnickiej

Często przyjaciół spotykamy w lokalnych społecznościach. Niejednokrotnie - bardzo przypadkowo. Tak jest w przypadku pań zrzeszonych w Stowarzyszeniu Koszalińskiego Klubu „Amazonka”.

materiał Joanny Lejtan

bg/aw/jl/aj