fot. prk24.pl
Zaproszenie Renaty Pacholczyk przyjęli zastępca wójta gminy Biesiekierz Tomasz Hołowaty, wójt gminy Sławno Ryszard Stachowiak oraz wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski.

Koszalińscy radni na ostatniej sesji przyjęli uchwałę w sprawie poszerzenia granic miasta. Koszalin miałby wchłonąć Mścice z gminy Będzino, część Starych Bielic z gminy Biesiekierz oraz Kretomino z gminy Manowo.

Pomysł ten skomentował zastępca wójta gminy Biesiekierz Tomasz Hołowaty: - Nie podoba nam się to. Mamy kolejne podejście miasta do poszerzenia granic. W działaniach Koszalina upatrujemy m.in. próbę załatania dziury budżetowej, bo miasto ma 322 miliony kredytu. Przedstawiliśmy swoją propozycję i liczymy, że uda się wypracować porozumienie - 350 hektarów terenów inwestycyjnych przy drodze S6 w kierunku Mścic. Mamy nadzieję, że będzie to dobra oferta dla miasta.

rozmowa z Tomaszem Hołowatym, zastępcą wójta gminy Biesiekierz

Ryszard Stachowiak mówił o budżecie gminy Sławno. Dochody samorządu wyniosą prawie 66,7 miliona złotych, a wydatki ponad - 70 milionów. - 32 miliony przeznaczymy na inwestycje. Trwa już m.in. budowa nowoczesnego przedszkola gminnego w Bobrowicach. Prace potrwają do końca tego roku - powiedział samorządowiec.

Ponadto zaplanowano remont i termomodernizację Szkoły Podstawowej we Wrześnicy oraz świetlic w Brześciu, Warszkowie i Tokarach oraz rozbudowę tej w Bobrowiczkach. Szacowany koszt prac to prawie 13 milionów złotych. Siedem milionów złotych przeznaczono na dokończenie budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Sławsku.

rozmowa z Ryszardem Stachowiakiem, wójtem gminy Sławno

Radosław Głażewski podkreślił, że budżet gminy Darłowo jest bardzo ambitny: - Dochody wyniosą 65 milionów złotych, a wydatki inwestycyjne - ponad 25. Zaplanowaliśmy m.in. budowę ścieżki ruchowej wraz z zejściem na plażę, rewitalizację Bukowa Morskiego i Pęciszewko, budowę sali gimnastycznej w Dąbkach czy remont świetlicy w Krupach. W 2021 roku nie podnieśliśmy podatków. Mieszkańcy nie zapłacą też więcej za wywóz odpadów. Staramy się jednak uszczelnić system i przeprowadzać więcej kontroli.

rozmowa z Radosławem Głażewskim, wójtem gminy Darłowo