fot. Arkadiusz Wilman
Przed koszalińskim biurem posła Czesława Hoca prawicowi politycy skrytykowali przyjęty przez rząd sposób walki z pandemią koronawirusa i założenia Polskiego Ładu. Skomentowali także rosnącą inflację.

Działacze podsumowali ostatni rok sprawowania władzy przez Prawo i Sprawiedliwość i złożyli na poselskie biurko nietypowy prezent - rózgę. O przyczynach tej symbolicznej akcji powiedział Dariusz Kot z Konfederacji: - Czynników, dla których ta rózga należy się PiS-owi jest kilka. Na przykład - w okresie lipca i sierpnia wprowadzono podwyżki dla posłów, senatorów, burmistrzów i prezydentów, a wszyscy przecież odczuwamy już skutki najwyższej od 30 lat inflacji.

Agata Radek z Konfederacji skrytykowała natomiast aktywności rządu związane z walką ze skutkami pandemii: - Rózga należy się też za to, że rząd PiS nie dopuścił amantadyny do leczenia koronawirusa. Rząd polski zaczął prowadzić badania bardzo opieszale i do tej pory jeszcze amantadyna nie jest lekiem na Covid-19.

Zdaniem działaczy Konfederacji, część przepisów stworzonych w ramach Polskiego Ładu jest niekonstytucyjna. Chodzi o zapisy w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych i osób prawnych. W tej sprawie do Rzecznika Praw Obywatelskich została wysłana prośba o złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego.

Stanowisko członków „Młodych dla Wolności”, czyli młodzieżówki partii KORWiN, przedstawił Jakub Mazurek: - Młodzi są zamykani na kwarantannach, nie mogą wyjść na imprezę, a tymczasem rządzący mogą bawić się na zabawie u redaktora Mazurka. Prezydent mówił w kampanii prezydenckiej, że nie będzie obowiązkowych szczepień, a jednak pół roku później pan Niedzielski straszył, że będą.

Do zarzutów ze strony uczestników konferencji, a także nietypowego prezentu odniósł się poseł Czesław Hoc: - Zadedykuję młodym konfederatom japońską mądrość o małpkach „nie widzę, nie słyszę, nie mówię nic złego”. Najpierw trzeba czegoś dokonać, potem można wytykać inne osoby. Należy z refleksją podchodzić do poważnych kwestii.

aw/aj

Posłuchaj

Dariusz Kot z Konfederacji Agata Radek, przedstawicielka Konfederacji Czesław Hoc, kołobrzeski poseł Prawa i Sprawiedliwości Jakub Mazurek z młodzieżówki partii KORWiN