fot. Facebook
Krzysztof Wyrzykowski to ceniony autor reportaży radiowych, zdobywca wielu krajowych i zagranicznych nagród. W 2017 roku był jurorem Ogólnopolskiego Konkurs Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk”, organizowanego przez naszą rozgłośnię.

Krzysztof Wyrzykowski był absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1992-1998 kierował Redakcją Reportaży w Programie 1 Polskiego Radia. Przez wiele lat zajmował się również pracą dydaktyczną na uczelniach kształcących przyszłych dziennikarzy.

Specjalizował się w radiowym reportażu literackim. Jest autorem kilkuset reportaży radiowych i laureatem wielu nagród w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Jego prace reprezentowały Polskie Radio na międzynarodowych festiwalach Prix Italia, Prix Europa i Premios Ondas. Otrzymał m. in. Prix Bohemia na Festiwalu Sztuki Radiowej w Pradze.

W 1993 roku został wyróżniony Złotym Mikrofonem - najważniejszą nagrodą Polskiego Radia. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz medalem „Pro Memoria” za pracę reporterską. W 2011 roku Centrum Praw Kobiet i Stowarzyszenie „Porozumienie bez barier” przyznało mu nagrodę „Białej wstążki” za wkład w przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet. Jego ostatnim sukcesem jest zdobycie nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w ogólnopolskim dorocznym konkursie SDP w 2012 roku.

W 2017 roku był jurorem Ogólnopolskiego Konkurs Reportażu i Dokumentu Radiowego „Bałtyk”, organizowanego przez Polskie Radio Koszalin.

red./ar