Biurko gamingowe to jak sama nazwa wskazuje model dedykowany miłośnikom gier komputerowych. Dzięki swoim funkcjom i ergonomicznym rozwiązaniom może sprostać potrzebom nawet najbardziej wymagających fanów tego typu rozrywki. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Podpowiadamy.

Rozmiar i kształt biurka

Dostępne w sklepach biurka gamingowe różnią się przede wszystkim rozmiarami i kształtami. Niektóre z nich posiadają finezyjne formy, które mogą z pewnością wywołać nie lada zachwyt u gości. W takich przypadkach najlepiej prezentują się w centralnej części pomieszczenia, a więc nie zasłonięte przez inne meble. Oczywiście w sprzedaży można też spotkać tradycyjne kształty w formie prostokąta, ale nie przedstawiają się one tak bajerancko jak te z zaokrąglonymi elementami. Generalna zasada jest jednak prosta – warto wybrać takie, które stylem będzie pasować do ulubionego krzesła obrotowego.

Jeśli natomiast chodzi o rozmiar to należy wziąć pod uwagę ilość sprzętów i akcesoriów jaką potrzebujemy mieć na biurku w tym samym momencie. Gdy planujemy zakup kilku ekranów to warto wziąć pod uwagę to, że zajmą one lwią część przestrzeni na meblu. Niektóre modele biurek posiadają regulację wysokości, więc z łatwością dopasujemy je do naszych potrzeb. Nie jest to jednak niezbędne, szczególnie w przypadku jeśli nasz fotel posiada możliwość kalibracji.

Ukrywanie przewodów

Praktycznie każde biurko gamingowe wyposażone jest w specjalne moduły, które pozwalają w wygodny sposób uporządkować zarówno grube kable od monitorów, jak i przewody od myszki czy klawiatury. Niektórzy producenci wykorzystali do tego celu okrągłe i puste w środku nogi od mebla. Jeszcze innym pomysłem są tunele ukryte w szufladach i maskownice do kabli. Niezależnie jednak od rozwiązania wszystkie nieestetycznie wyglądające kable są sprytnie ukryte przed naszym wzrokiem. Szeroki wybór biurek z taką funkcją można znaleźć między innymi na stronie https://www.morele.net/.

Biurko na kółkach

W porównaniu do tradycyjnych biurek wersje gamingowe są niekiedy wyposażone w kółka. Przydaje się to w momencie w którym dysponujemy dużym pomieszczeniem i zależy nam na tym, aby swobodnie zmieniać miejsce do zabawy. Jest to rozwiązanie całkowicie bezpieczne, ponieważ w większości przypadków mamy do czynienia z blokadą kółek. Mimo to należy obchodzić się z takim meblem bardzo ostrożnie w trakcie przemieszczenia się, szczególnie jeśli nie przytwierdziliśmy na stałe naszego monitora do biurka.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.morele.net/.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]