fot. pixabay.com
Gdzie mogą znaleźć zatrudnienie osoby z niepełnosprawnościami? Czy internet daje im większą szansę na rynku pracy? Jak układają się relacje pracodawców z osobami z niepełnosprawnościami? Na m.in. te pytania poszukiwaliśmy odpowiedzi w czwartkowych „Wieczornych spotkaniach”.

Praca online daje coraz więcej możliwości zawodowych osobom z niepełnosprawnościami. To samo dotyczy studiów, szkoleń czy kursów zawodowych. Potwierdzają to pracownice firmy, która rekrutuje do pracy osoby z niepełnosprawnościami na terenie całej Polski.

materiał Joanny Lejtan

Beata Górecka odwiedziła Warsztaty terapii Zajęciowej nr 1 w Koszalinie: - Przed wejściem przywitał mnie młody człowiek, który sprzątał liście. Uprzejmie zapytał, w czym może mi pomóc, a potem zaprowadził do pokoju pani kierownik Joanny Zduńskiej. Na ścianach jej gabinetu znajdowały się piękne prace plastyczne - m.in. kolekcja ceramicznych i drewnianych aniołów, wykonane przez wychowanków i podopiecznych placówki. Można powiedzieć zatem, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną rozwijają się poprzez pracę artystyczną.

materiał Beaty Góreckiej

Panie Agata i Jowita wymarzoną pracę znalazły nareszcie w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Karlinie. Dotychczas ich choroba wykluczała je z rynku pracy.

materiał Anny Winnickiej