Kotwica Kołobrzeg okazała się lepsza od Żaka Koszalin w środowych, koszykarskich derbach Pomorza Środkowego. Czarodzieje z Wydm wygrali 80:64.

Koszalinianie wygrali pierwszą kwartę 20:15. Lepiej prezentowali się pod tablicami, skuteczne zbiórki dawały im szanse m.in. na ponawianie akcji. Na początku drugiej odsłony, oba zespoły kompletnie zatraciły skuteczność, a pierwsze punkty rzutem zza łuku zdobył Damian Pieloch. Przez pierwsze 20 minut wynik był wyrównany, a żadna ze stron nie mogła wypracować sobie przewagi większej niż pięciopunktowa.

Decydujące dla losów spotkania okazały się pierwsze minuty trzeciej kwarty meczu, kiedy to kołobrzeżanie w ciągu kilku minut wyszli ze stanu 37:38 do prowadzenia 56:40.

Czarodzieje z Wydm poprawili skuteczność zbiórek, razili też rywali skutecznymi Trójkami, co pozwalało im utrzymywać dystans. Przez chwilę Żak zniwelował straty do poziomu jednocyfrowego, jednak w końcówce trzeciej kwarty kołobrzeżanie znów zagrali skuteczniej.

W czwartej odsłonie goście środowego spotkania kontrolowali wynik i przebieg rywalizacji. Mecz mieli pod kontrolą do tego stopnia, że w ostatniej fazie gry trener Kotwicy desygnował do gry zaledwie czternastoletniego Franciszka Chaca, który zamknął mecz efektownym rzutem z dystansu.

Kotwica wygrała 80:64 i było to jej trzecie zwycięstwo w czwartym ligowym meczu w tym sezonie. Ekipa Żaka nadal natomiast pozostaje bez zwycięstwa w lidze.

Żak Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 64:80 (20:15, 16:22, 17:26, 11:17)
ŻAK: Harris 20, Dłoniak 10, Zarzeczny 9, Naczlenis 8, Szewczyk 4 - Tomaszewski 10, Czubak 3, Sewioł 0, Pryć 0, Czyż 0.
KOTWICA: Nelson 22, Śmigielski 16, Pieloch 11, Kurpisz 6, Długosz 2 - Jakubiak 7, Itrch 7, Wyszkowski 3, Wieczorek 3, Chac 3.