fot. pixabay.com
W kolejnej odsłonie „Wieczornych spotkań” nasze rozmówczynie rozmawiały m.in. na temat różnicy pokoleniowej i co wyniosły od swoich matek i babć, a także jakie zasady są ważne dla Polek.

Jakie są Polki? Co jest dla nich ważne, z jakimi zasadami idą przez życie? Co różni, a co łączy pokolenia? Na te między innymi pytania dziś szukamy odpowiedzi. A przyczynkiem jest raport na zlecenie firmy GEDEON RICHTER. Raport powstał z potrzeby poznania, jakie wartości są najważniejsze dla współczesnych Polek. DEFINICJE POKOLEŃ. Raport obejmuje następujące pokolenia:

  • Pokolenie Z - osoby urodzone po 1996 roku,
  • Young Millennials (młodsi milenialsi) - osoby urodzone w latach 1990-1995,
  • Old Millennials (starsi milenialsi) - osoby urodzone w latach 1984-1989,
  • Xennials - osoby urodzone w latach 1975-1983,
  • Pokolenie X - osoby urodzone w latach 1965-1974,
  • Silver Power (silversi) - osoby urodzone w latach 1946-1964
Co różni, a co łączy pokolenia? O tym psycholog, współtwórczyni raportu Dorota Minta.

materiał Renaty Pacholczyk

Polki 2021 - jakie są? Co dostały od swoich matek i babć, a co chcą przekazać swoim córkom? - między innymi na te pytania odpowiedziała Marta Krzymińska - która prowadzi własny biznes, jest także mamą i jest pełna podziwu dla współczesnych kobiet.

materiał Katarzyny Kużel

A co było i jest ważne dla kobiet urodzonych w latach powojennych? Jak bardzo różnią się od swoich matek i co przekazały córkom?

materiał Małgorzaty Abramowicz

Podsumowując raport możemy śmiało powiedzieć , że wszystkie Polki to kobiety serdeczne, wrażliwe ale i ambitne, które chciałyby być bardziej konsekwentne, zdecydowane i sprytne. Nie chciałaby żyć samotnie. Za najważniejsze wartości w życiu uważają rodzinę, zdrowie i solidarność, a rozwój pojmują jako nie tylko ten zawodowy, ale i osobisty - swoich pasji i zainteresowań. Nigdy jednak nie dokonują tego kosztem bliskich.