fot. iszczecinek.pl
Daniel Rak złożył taką deklarację podczas spotkania ze starostą szczecineckim Krzysztofem Lisem i nową prezes szpitala Anettą Bibik-Mularczyk. Na najbliższej sesji burmistrz poprosi radnych o dokonanie zmian w budżecie miasta, żeby wesprzeć lecznicę.

- Potrzebne są zakupy laparoskopu i tzw. inkubatora otwartego, czyli stanowiska do resuscytacji noworodków. Zwróciłem się już do skarbnika o przygotowanie stosownych zmian. Mam nadzieję, że radni zagłosują za przyjęciem uchwały - powiedział Daniel Rak.

Władze Szczecinka po raz kolejny w tym roku wspierają spółkę Szpital w Szczecinku. - W tym roku umorzyliśmy placówce podatki od nieruchomości, dlatego że program naprawczy szpitala wciąż jest realizowany - przypomniał burmistrz.

Samorządowiec zapowiedział, że nadal będzie wspierał miejscowy szpital. Miasto od ponad roku nie jest formalnym współwłaścicielem lecznicy. Samorząd za symboliczną złotówkę odsprzedał udziały starostwu powiatowemu.

ms/rz

Czytaj więcej

Posłuchaj

Daniel Rak o innych formach wsparcia dla szpitala w Szczecinku Daniel Rak o pomyśle przekazania 300 tys. zł szpitalowi w Szczecinku