fot. Mateusz Sienkiewicz
Szkoła w gminie Połczyn-Zdrój to ostatnia z placówek, w której dzieci nie mogły skorzystać z ciepłego posiłku. Problem został już rozwiązany.

Elżbieta Sokołowska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolkowie podkreśliła, że otwarcie stołówki rozwiązuje problem, z jakim zmagała się do tej pory szkoła: - Przez ostatnie lata dzieci otrzymywały tylko suchy prowiant. Trudności z uruchomieniem stołówki związane były z wymaganiami sanepidu, ale wreszcie udało nam się uzyskać pozwolenie. Zainteresowanie jest bardzo duże, dzisiaj zapisały się kolejne dzieci.

Uczniowie nie kryją radości z nowo powstałego miejsca. - Zaczynałem lekcje o 7.30, a w domu byłem o 15. Szkoła teraz zapewnia nam ciepłe posiłki i jest lepiej - powiedział jeden z uczniów SP w Bolkowie.

Sebastian Witek, burmistrz Połczyna-Zdroju zaznaczył, że stołówka jest ważnym elementem dla funkcjonowania szkoły: - Udało nam się znaleźć rozwiązanie i sfinalizować pomysł otworzenia stołówki. Posiłki są smaczne, wczoraj zapisanych było 27 z 68 uczniów, dziś obserwujemy kolejki do sekretariatu - liczba wzrosła do 35, to dobry wynik. Cieszymy się, że rozwiązaliśmy ten problem.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Mateusza Sienkiewicza.

ms/aj

Posłuchaj

materiał Mateusza Sienkiewicza