fot. pixabay.com
Wakacyjny Kołobrzeg to dla turystów przede wszystkim plaża i morze, ale pod warunkiem, że pogoda dopisuje. Co jednak, kiedy pada deszcz? Czy to oznacza, że miasto traci na atrakcyjności? Jak jest naprawdę sprawdzał Mariusz Wolański.

- Najważniejszy jest dobry humor i pozytywne nastawienie. Na wczasy przyjeżdżamy, by wypocząć - mówili napotkani wczasowicze. - Do pogody trzeba się po prostu dostosować i odpowiednio ubrać - mówili turyści, którzy przyjechali do Kołobrzegu aż spod Oświęcimia. - Na razie pada ale w środę i czwartek ma wyjść słoneczko - zapewniali naszego dziennikarza.

- Deszczowy dzień jest doskonałą okazją do zwiedzania miasta - wyjaśnił turysta, który do Kołobrzegu przyjechał z Dźwirzyna. Jak się okazuje, odwiedzającym nie brakuje pomysłów na spędzanie czasu również przy pochmurnej pogodzie. - Mamy kawiarenki, Muzeum Figur Woskowych, kino 3D - jest wiele atrakcji. Zapisaliśmy się na masaże, potem planujemy oglądać Igrzyska - wyliczali.

Mariusz Wolański zapytał również Tomasza Tamborskiego starostę kołobrzeskiego, jak jego zdaniem można spędzić czas w czasie deszczowej pogody.

- Jest kilka obowiązkowych punktów, które trzeba odwiedzić - trzeba iść do kołobrzeskiego muzeum przy ul. Gierczak i przy ul. Armii Krajowej. Warto też wsiąść w samochód i wybrać się do Podborska, gdzie można zobaczyć bunkry atomowe z okresu II Wojny Światowej. Koniecznie należy też zajrzeć do katedry, w której w każdy czwartek odbywają się słynne koncerty organowe. Mamy też sporą ofertę Regionalnego Centrum Kultury - mówił starosta.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

mw/kc

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego