fot. prk24.pl
Wójt gminy Kobylnica był gościem porannej audycji w Radiu Słupsk. Rozmowa dotyczyła m.in. planowanej budowy obwodnicy Kobylnicy i Słupska oraz finansowania projektu.

Ministerstwo Infrastruktury we wrześniu zatwierdziło program inwestycji dla obwodnicy Słupska i Kobylnicy w ciągu drogi krajowej nr 21, która będzie realizowana w ramach rządowego „Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030”. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła kilka wariantów nowej drogi. Nie wszystkie koncepcje spodobały się mieszkańcom regionu, ponieważ trasa przechodziłaby przez tereny silne zurbanizowane.

Leszek Kuliński podkreślił na naszej antenie, że istnieje duża szansa, żeby planowana obwodnica łączyła się z wewnętrznym ringiem Słupska: - Cały czas stoimy na stanowisku, że ta droga powinna przebiegać z węzła „Kobylnica” wzdłuż Słupi, do ulicy Poznańskiej w Słupsku. Dalsza część trasy prowadziłaby przez wewnętrzny ring, a następnie zmodernizowaną drogą kierowcy dojechaliby aż do Ustki.

- Niedawno z innymi samorządowcami na zaproszenie rzecznika rządu Piotra Müllera byłem na spotkaniu w Warszawie, gdzie rozmawialiśmy m.in. z panem premierem o naszym pomyśle na przebieg tej trasy. Jestem przekonany, że ta koncepcja zostanie uwzględniona - dodał.

Więcej w poniższej rozmowie.

aw/mt

Posłuchaj

rozmowa Andrzeja Watemborskiego z Leszkiem Kulińskim