fot. pixabay.com
Wzmożony ruch turystyczny zauważyli leśnicy z Nadleśnictwa Szczecinek. Dobre warunki pogodowe zachęcają do spacerów a nawet nocowania na łonie natury.

Nadleśniczy Błażej Chmielewski mówił w Polskim Radiu Koszalin, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się akcja „zanocuj w lesie”.

- W dobie cyfryzacji i wiecznego poszukiwania WiFi, odpoczynek w miejscu, gdzie go nie ma, jest naprawdę świetną sprawą. Obserwowanie przyrody i obcowanie z nią jest wspaniałą okazją do jej poznania - powiedział Błażej Chmielewski.

Leśnicy przypominają, że nocowanie w lesie powinno odbywać się według określonych zasad. Dotyczą one głównie rozbijania namiotów i rozpalania ognia tylko w miejscach do tego przystosowanych. Jak dodał nadleśniczy Chmielewski, wybierając do lasu, trzeba pamiętać, żeby zostawić samochód w wyznaczonym miejscu.

- Można zrobić wyprawę w starym stylu i dać sobie szansę, żeby zaobserwować zwierzęta, zatrzymać się przy mrowisku, pozbierać szyszki lub spróbować rozpoznać gatunki - to naprawdę świetna lekcja przyrody, którą warto odrobić - wyjaśnił nadleśniczy.

Nadleśnictwo Szczecinek umożliwia nocowanie w lesie na obszarze 1700 hektarów. Biwakujący mogą rozpalić ognisko w miejscowości Spore nad rzeką Gwdą. Na pozostałym wyznaczonym obszarze dopuszczone jest używanie turystycznych kuchenek gazowych.

ms/od

Posłuchaj

Nadleśniczy Błażej Chmielewski