fot. Mariusz Wolański
Koszt remontu to 150 tysięcy złotych. Gmina pozyskała również prawie 40 tys. zł z programu „Senior+” na organizację zajęć sportowych, kulinarnych, plastycznych i fotograficznych dla najstarszych mieszkańców.

Z efektów remontu cieszy się przewodnicząca klubu seniora „Róża Wiatrów” Dorota Gałęzowska: - Mamy salon o powierzchni 60 m kw., kącik komputerowy i sprzęt do karaoke, sale fitness, łazienki i windy dla niepełnosprawnych.

Wójt gminy Ustronie Morskie Bernadetta Borkowska dodała, że gmina nie złożyłaby wniosku o dofinansowanie remontu klubu, gdyby nie było aktywnych seniorów: - Najstarsi mieszkańcy chcą się spotykać i razem pracować.

Wicewojewoda Marek Subocz poinformował, że w Zachodniopomorskiem powstaje coraz więcej klubów seniora: - Zachęcamy, aby samorządy wnioskowały o dofinansowanie na budowę i remont domów seniora, a następnie na jego utrzymanie. To właśnie w tych klubach najstarsi mieszańcy gminy mogą realizować swoje pasje. To ważne, aby rozmawiać, spotykać się i na nowo integrować w czasie po pandemii.

Więcej w materiale Mariusza Wolańskiego.

mw/rz

fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański
fot. Mariusz Wolański

Posłuchaj

materiał Mariusza Wolańskiego Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski