fot. www.nck.pl
Bardzo Młoda Kultura jest programem dotacyjnym z Narodowego Centrum Kultury, działającym od trzech lat. Obecnie trwa jego II edycja. Akcja ma na celu rozwój kompetencji społecznych dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie metod edukacji i animacji kulturalnej.

Dzięki programowi bardzo Młoda Kultura 2019-2021, po raz kolejny będą realizowane projekty społeczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Ich tematyka jest bardzo różna, a województwo zachodniopomorskie zrealizuje ich kilkanaście. Na czym polega cały program o tym mówi m.in. Aleksandra Łuczyńska - dyrektorka Czaplineckiego Ośrodka Kultury, który jest operatorem programu w Zachodniopomorskiem. Jakie projekty będą realizowane można się przekonać wchodząc na stronę bmkzachodniopomorskie.pl.

materiał Katarzyny Kużel

Jednym z wniosków wysoko ocenionych w programie „Bardzo Młoda Kultura 2019-2021” jest propozycja z Darłowa- gra miejska „SpaceR Kulturalnym Szlakiem po Darłowie” - mówi Robert Gorgol, jeden z pomysłodawców.

materiał Grażyny Preder

„Usłyszcie nas” to projekt , który będzie realizowany w Ustroniu Morskim w ramach zachodniopomorskiego programu Bardzo Młoda Kultura. Jest 14 zwycięzców, a każdy na realizacje projektu otrzymał ponad 4 tysiące złotych. I co najważniejsze - jak podkreśla Sylwia Noga z ośrodka kultury w Ustroniu Morskim - wszystko co zostanie zrobione to z myślą o młodzieży.

materiał Renaty Pacholczyk