fot. Paweł Szefernaker/twitter
Punkt w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Śniadeckich został otwarty 19 kwietnia. Od tego czasu zaszczepiono w nim kilkanaście tysięcy osób - głównie koszalinian i mieszkańców powiatu koszalińskiego.

W piątek pracowników punktu odwiedzili posłowie Prawa i Sprawiedliwości z regionu Czesław Hoc i Paweł Szefernaker. Wiceszef sejmowej komisji zdrowia i zabiegający o utworzenie PSP w Koszalinie wiceszef MSWiA rozmawiali o procesie szczepień z pielęgniarkami ze szpitala MSWiA.

- Jestem szczęśliwy, że jeden z szesnastu pilotażowych punktów szczepień powszechnych w kraju powstał właśnie w Koszalinie. Dziękuję wszystkim pracownikom służby zdrowia, dzięki zaangażowaniu których sprawnie realizujemy Narodowy Program Szczepień w mieście i regionie - powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.


Koszaliński punkt był w połowie kwietnia jednym z zaledwie 16 w całym kraju. Dziś podobnych miejsc tylko w naszym regionie jest już kilkanaście. Punkt w hali przy ulicy Śniadeckich jest czynny od poniedziałku do soboty, od 9:00 do 19:00. Dziennie szczepionych jest w nim nawet 800 osób.

Uruchomienie punktów szczepień powszechnych to jeden z czterech najważniejszych nowych elementów Narodowej Strategii Szczepień. Pozostałe to: uruchomienie punktów drive-thru, umożliwienie wykonywania szczepień przez ratowników i pielęgniarki, a także przeprowadzanie szczepień w aptekach (maj).

Działanie koszalińskiej placówki wspomagają Wojska Ochrony Terytorialnej, żołnierze 8. Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, przedstawiciele policji oraz straży miejskiej.

red./ar

Czytaj więcej