fot. Sebastian Ferens
W ramach akcji „Las Przyjaźni”, którą zorganizowała Fundacja Sub Ventum z Nadleśnictwem Leśny Dwór, 400 wolontariuszy posadziło 6600 sadzonek.

O szczegółach przedsięwzięcia opowiedział na naszej antenie dr Dariusz Kloskowski, prezes fundacji Sub Ventum: - Lasek Południowy, szczególnie w czasie pandemii, cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Słupska i okolic. Postanowiliśmy odnowić jego drzewostan. Poza aspektem ekologicznym ważne jest to, że możemy się po prostu spotkać w gronie przyjaciół i zrobić coś pożytecznego. Wspierają nas głównie uczniowie ze szkół z regionu. Warto podkreślić, że przyjechały do nas również dzieci z niepełnosprawnościami z Damnicy oraz żołnierze z bazy w Redzikowie. Nie musieliśmy szczególnie zabiegać o wsparcie tej akcji. To ludzie do nas dzwonili i oferowali swoją pomoc.
Wśród sadzących drzewa była drużyna harcerzy „Różowe Pantery”. - Moi podopieczni z wielką przyjemnością uczestniczą w akcjach pomocowych. Z niecierpliwością czekamy na więcej takich szlachetnych przedsięwzięć - powiedziała drużynowa Monika Burakiewicz.

Więcej w poniższym materiale.

sf/mt

Posłuchaj

materiał Sebastiana Ferensa