Zaproszenie Piotra Głowackiego przyjęli Magdalena Żynis z RCKiK w Słupsku, wiceburmistrz Kępic Maciej Chaberski i przewodnicząca komisji edukacji i kultury w słupskiej radzie miasta Małgorzata Lenart.
W skrócie
  • W słupskim RCKiK duże zapotrzebowanie na krew i osocze od ozdrowieńców.
  • W Kępicach złożono wnioski na dofinansowanie inwestycji w ramach w programu wsparcia dla gmin popegeerowskich.
  • Według słupskiej radnej Małgorzaty Lenart, szkoły są gotowe na przyjęcie uczniów klas I-III.

Magdalena Żynis poinformowała, że w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku brakuje krwi: - Sytuacja w stacji jest bardzo dynamiczna. Szpitale na bieżąco zamawiają krew i w dalszym ciągu prosimy mieszkańców o jej oddawanie. Pobieramy również osocze od ozdrowieńców. Poszukujemy także pracowników do naszych placówek terenowych - m.in. lekarzy.

Z kolei wiceburmistrz Kępic Maciej Chaberski odniósł się do programu wsparcia dla gmin popegeerowskich: - Wnioskujemy o dofinansowanie remontu remizy strażackiej w Biesowicach oraz termomodernizacji kilku budynków. Wiem, że dwa z trzech naszych wniosków już zostały pozytywnie zaopiniowane.

Małgorzata Lenart mówiła natomiast o powrocie do szkół uczniów klas I-III: - Słupskie szkoły są dobrze przygotowane na przyjęcie dzieci. Nauczyciele zostali również poddani testom. Wszystkie wyniki poznamy do niedzieli.

Więcej w poniższej audycji.

pg/jz/rz

Posłuchaj

„Studio Bałtyk Słupsk”