Dyskutowaliśmy też o stosunkach polsko-ukraińskich, przyszłości Sunrise Festival o ekologii, zdrowiu, kulturze językowej i sporcie.

Audycję rozpoczęliśmy od powtórki magazynu Na Zdrowie, w którym ordynator oddziału chirurgicznego szpitala w Szczecinku dr n. med. Krzysztof Zaręba opowiada o kolonoskopii, czyli zbawiennym dla osób cierpiących na choroby jelita grubego badaniu diagnostycznym.

rozmowa z doktorem Krzysztofem Zarębą

Gościem kolejnego odcinka Radiowego Dobrego Słownika był językoznawca z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dr Sebastian Żurowski.

rozmowa z Sebastianem Żurowskim

Stałym punktem w audycji jest kalendarium 40-lecia ruchu społecznego Solidarność. Tym razem zaprosiliśmy byłego wiceprezydenta Kołobrzegu Kazimierza Mireckiego, reprezentującego AWS oraz prawnika, autora książki "Kołobrzeg - Twierdza Solidarności" Edwarda Stępnia, z którym rozmawialiśmy o bezkarności funkcjonariuszy SB.

rozmowa z Kazimierzem Mireckim i Edwardem Stępniem

Wizyta prezydenta Polski Andrzeja Dudy na Ukrainie nie jest może przełomem w stosunkach polsko-ukraińskich, ale na pewno jest faktem godnym uwagi. O komentarz poprosiliśmy posła Prawa i Sprawiedliwości Czesława Hoca oraz przewodniczącego i wiceprzewodniczącego okręgu koszalińskiego Związku Ukraińców w Polsce Romana Biłasa i Romana Radziwonowicza.

rozmowa z Czesławem Hocem, Romanem Biłasem i Romanem Radziwonowiczem

O nowych pomysłach upiększania Kołobrzegu rozmawialiśmy z architektem zieleni Moniką Buśko-Kuś oraz z wykonawcą jej projektów Filipem Żulickim z Centrum Ogrodniczego Żulicki.

rozmowa z Moniką Buśko-Kuś i Filipem Żulickim

Panel sportowy niemal w całości poświęciliśmy sukcesowi tenisistki Igi Świątek. Gościliśmy prezesa Tenis Park Kołobrzeg Sławomira Kimaszewskiego oraz z byłego mistrza świata juniorów Roberta Szpaka, od niedawna zastępcę dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu w Kołobrzegu.

rozmowa z Robertem Szpakiem i Sławomirem Kimaszewskim

Sunrise Festival i przyszłość poradzieckiego lotniska w Podczelu - to temat, nad którym pochylili się organizator festiwalu Krzysztof Bartyzel oraz radni miejscy Bogdan Błaszczyk i Maciej Bejnarowicz.

rozmowa z Krzysztofem Bartyzelem, Bogdanem Błaszczykiem i Maciejem Bejnarowiczem

Czy powróci jedna z największych atrakcji wojskowych regionu Bastion pod nową nazwą Military Ekspert? O tym dyskutowali autor przedsięwzięcia Rafał Michalski, przewodniczący rady powiatu kołobrzeskiego Ryszard Szufel oraz radny miejski Dariusz Zawadzki.

rozmowa z Rafałem Michalskim, Ryszardem Szuflem i Dariuszem Zawadzkim

Na zakończenie audycji, ku pokrzepieniu serc, zapraszamy do wysłuchania rozmowy z pisarką Ałbeną Grabowską, autorką powieści historyczno-obyczajowej "Stulecie Winnych", na podstawie której nakręcono hitowy serial telewizyjny. Będzie o żarliwej miłości, wartościach rodzinnych, patriotyzmie oraz silny i mądrych kobietach.

rozmowa z Ałbeną Grabowską

Całość przygotowali i poprowadzili Jarosław Banaś i Mariusz Wolański.

jb/mw/ar