fot. prk24.pl
Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, który w czwartek był gościem porannego „Studia Bałtyk” dodał, że jego ugrupowanie skupiać się będzie na rozwoju Koalicji Polskiej.

- Nas nie interesuje ani koalicja z Prawem i Sprawiedliwością, ani bycie przybudówką Platformy Obywatelskiej. Idziemy swoją drogą, budujemy Koalicję Polską, do której zapraszamy kolejne środowiska. Chcemy być partią środka - powiedział Jarosław Rzepa.

Odnosząc się do medialnych doniesień, że koalicja senacka może zostać rozbita przez PiS, polityk stwierdził: - Polskie Stronnictwo Ludowe ma trzech, pewnych senatorów. Z naszej strony ta większość nie jest zagrożona. Trudno stwierdzić, czy będą inne zawirowania. Widzę jednak, jak Prawo i Sprawiedliwość prowadzi teraz politykę. To polityka brutalna wobec opozycji. Nie biorą więźniów, ani zakładników, tylko po prostu niszczą ludzi.

Anna Popławska zapytała posła ludowców także m.in. o: przyczyny porażki wyborczej Władysława Kosiniaka-Kamysza, obecną pozycję Polskiego Stronnictwa Ludowego na wsi, wewnętrzne rozliczenia słabego wyniku wyborczego, oraz o prace nad wprowadzeniem bonu turystycznego.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

ap/ar

Posłuchaj

rozmowa Anny Popławskiej z Jarosławem Rzepą