fot. Jarosław Ryfun
Dyrektor zachodniopomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia był gościem popołudniowego „Studia Bałtyk”. W rozmowie z Aleksandrą Kupczyk odniósł się m.in. do powrotu szpitali do normalnego trybu pracy.

Piotr Bromber spotkał się dzisiaj z dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Powiedział, że rozmawiał z Andrzejem Kondaszewskim o sytuacji finansowej lecznicy i przygotowaniach do powrotu do jej normalnego funkcjonowania. Jak dodał, wizyta była także okazją do podziękowania za zaangażowanie i współpracę w ramach walki z koronawirusem.

Zapytany, w jakim tempie koszaliński szpital wróci do normalności, odpowiedział, że zostaną stworzone specjalne uwarunkowania: - To tempo zależy także w dużej mierze od dyrektora szpitala. Musi to nastąpić z uwzględnieniem kwestii bezpieczeństwa, jednak pracownicy lecznicy mają tego świadomość.

Poinformował również, że na walkę z koronawirusem zachodniopomorski NFZ przeznaczył 24 mln zł, w tym 2 mln zł na testy: - Udało się to dzięki współpracy z wojewodą, inspekcją sanitarną, samorządowcami oraz dyrektorami szpitali.

Piotr Bromber uważa, że nie można konstruować jeszcze przekazu, że poradziliśmy sobie z pandemią koronawirusa: - To sugerowałoby, że ten problem jest za nami. Jesteśmy jednak na innym jej etapie, podejmujemy inne działania. Te wcześniejsze sprawdziły się. Zakładamy także, że te, które podejmiemy, również się sprawdzą.

Więcej w poniższej rozmowie.

red./ak/rż

Posłuchaj

rozmowa Aleksandry Kupczyk z Piotrem Bromberem, dyrektorem zachodniopomorskiego NFZ-etu