fot. pixabay.com
59 proc. Polaków obawia się, że z powodu epidemii koronawirusa ich wynagrodzenie obniży się, a 38 proc. - utraty pracy - wynika z badania na zlecenie Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej. Sprawdziliśmy, jak sytuacja wygląda w naszym regionie.

Na temat obecnej sytuacji na lokalnym rynku Arkadiusz Wilman porozmawiał z Krzysztofem Berusem, inspektorem koszalińskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy.

rozmowa Arkadiusza Wilmana z Krzysztofem Berusem

W Koszalinie od tygodnia działa Centrum Migracji, do którego docierają już pierwsze informacje o poszukiwaniu pracy przez Ukraińców.
Projekt został przygotowywany ze szczególnym uwzględnieniem licznie przybywających do naszego regionu migrantów zarobkowych z Ukrainy. W Centrum Migracji mieszczą się: biuro porad prawnych, biuro wynajmu lokali mieszkalnych, biuro pracy dla cudzoziemców, biuro nauki języka polskiego oraz centrum informacji miejskiej, oświatowej, kulturalnej. Jak działa ta placówka w czasie pandemii? O to Anna Winnicka zapytała Romana Biłasa, prezesa koszalińskiego oddziału Związku Ukraińców.

rozmowa Anny Winnickiej z Romanem Biłasem

Zwolnieniami w naszym regionie zagrożeni są szczególnie pracownicy branży turystycznej, choć wiele firm robi, co może, żeby utrzymać miejsca pracy. O sytuacji w tym sektorze gospodarki Joanna Lejtan porozmawiała z prezesem Zachodniopomorskiego Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Robertem Bodendorfem i Joanną Jabłońską, dyrektorką jednego z hoteli w regionie.

rozmowa Joanny Lejtan z Robertem Bodendorfem i Joanną Jabłońską

kk/aw/aw/jl/ar