Fot. pxhere.com
Od dziś nowa era w polskich szkołach, era e-lekcji. Czy szkoły zdążyły sie do niej przygotować, czy nauczyciele są gotowi na taką formę edukacji i co najważniejsze - czy uczniowie również są w stanie uczyć się na odległość?

Wraz z rozporządzeniem wydanym przez rząd wprowadzone zostało zdalne nauczanie w naszych szkołach. Różnie to wypadło w różnych miejscach. Jest to wyzwanie przede wszystkim dla szkół gminnych. W Bobolicach w szkole podstawowej okazało się, że wszyscy sie do sytuacji dostosowali. Jednak problem nie zawsze leży w ewentualnym słabym dostępie do internetu. W kilku przypadkach po prostu brakuje komputerów. Z zastępcą dyrektora podstawówki w Bobolicach Dariuszem Michalakiem rozmawiała Renata Pacholczyk.

rozmowa Renaty Pacholczyk z Dariuszem Michalakiem

Urszula Januszewska, dyrektorka Zespołu Szkół Plastycznych w Koszalinie zapewnia, że szkoła dobrze się przygotowała do zdalnego nauczania. Rozmawiała z nią Joanna Lejtan.

rozmowa Joanny Lejtan z Urszulą Januszewską

Od dziś zdalne nauczanie jest obowiązkowe. W życie weszły nowe przepisy Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące tej kwestii. Zamiast tradycyjnych metod, klasy, ławek i dzwonków w szkole. Własny pokój, komputer, tablet lub smartfon i lekcje przez internet. W koszalińskim Zespole Szkół Plastycznych zajęcia online odbywają się już od dwóch tygodni. Dzisiaj także uczniowie nie próżnowali. Z uczniami koszalińskiego Plastyka - Zuzanną Kuleszą i Pawłem Gołaszewskim rozmawiał Arkadiusz Wilman.

rozmowa Arkadiusza Wilmana z uczniami koszalińskiego Plastyka