
fot. archiwum PRK
Prokuratura Krajowa zakończyła zbieranie dowodów. Teraz podejrzani zapoznają się z aktami sprawy. Poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski usłyszał siedem zarzutów, w tym cztery o charakterze korupcyjnym.
Jak powiedziała Małgorzata Zapolnik z Prokuratury Krajowej w Szczecinie, pierwszy akt oskarżenia w sprawie afery niebawem trafi do sądu. Dodała, że będzie dotyczył przestępstw korupcyjnych Stanisława Gawłowskiego i wszystkich osób z nim powiązanych, a także niektórych inwestycji, co do których materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów dotyczących poświadczenia nieprawdy przez jeszcze inne osoby.
- W sprawie przeciwko Stanisławowi Gawłowskiemu i innym osobom trwają czynności związane z zapoznawaniem podejrzanych z aktami sprawy. Po wykonaniu tych czynności prokurator planuje zamknąć śledztwo i skierować akt oskarżenia - poinformowała Małgorzata Zapolnik. - Zamknięcie śledztwa będzie uzależnione od tego, czy podejrzani lub ich obrońcy będą składać dodatkowe wnioski dowodowe, które będą podlegały ocenie prokuratora - dodała.
Były przewodniczący zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej poseł Stanisław Gawłowski usłyszał siedem zarzutów, w tym cztery o charakterze korupcyjnym. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.
IAR
Czytaj więcej
Stanisław Gawłowski i Bogdan K. pozostaną na wolności [AKTUALIZACJA]
Stanisław Gawłowski usłyszał dwa kolejne zarzuty
Stanisław Gawłowski pozostanie w areszcie tymczasowym. Sąd: jest duże prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanych mu czynów
Poseł Stanisław Gawłowski od dwóch dni siedzi w areszcie. W jakich warunkach?
Stanisław Gawłowski: nie mam zamiaru ukrywać się za immunitetem
Sejmowa komisja regulaminowa wydała opinię w sprawie wniosku Stanisława Gawłowskiego, w którym zrzeka się on immunitetu
Prokuratura uzupełniła zarzuty dla żony Stanisława Gawłowskiego
Stanisław Gawłowski wytyka prokuraturze złamanie prawa. Zarzuty polityka podważa poseł PiS
Sejm zgodził się na tymczasowe aresztowanie posła Stanisława Gawłowskiego
Stanisław Gawłowski znów przesłuchany
Zakończyło się przeszukanie domu posła Stanisława Gawłowskiego. Rzecznik CBA: zabezpieczono dowody w sprawie korupcyjnej
Poseł Stanisław Gawłowski usłyszał zarzuty