fot. archiwum PRK
Przed miejscowym Sądem Rejonowym rozpoczął się proces czterech urzędniczek - dwóch kuratorek, pracownicy socjalnej i zastępczyni dyrektora Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim. Kobiety są oskarżone o niedopełnienie obowiązków podczas sprawowania nadzoru nad rodziną.

Nie wiadomo, czy przyznały się do winy i złożyły wyjaśnienia, ponieważ proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. Sąd podjął taką decyzję ze względu na „delikatny charakter” sprawy.

Przypomnijmy, że w grudniu ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał Marka Kwiatkowskiego na karę 25 lat więzienia, zaś jego partnerkę, Katarzynę Więcławską - na 15 lat pozbawienia wolności (sąd zezwolił na publikację danych osobowych). Para skazana została za usiłowanie zabójstwa dwojga dzieci i znęcanie się nad nimi ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyznę skazano także za okrutne gwałty na chłopcach mających wówczas 7 i 9 lat. Prokuratura Regionalna w Gdańsku złożyła już odwołanie od wyroku, który zdaniem śledczych jest zbyt łagodny.

ms/ar