fot. Rafał Wolny
Ubrania dla bezdomnych pacjentów koszalińskiego szpitala oraz gry i zabawki dla podopiecznych TPD zbierają studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie.

"Wieszak" i "Pokoloruj ich świat" - to nazwy akcji od kilku dni prowadzonych przez żaków. W ramach tej pierwszej zbierana jest odzież dla bezdomnych i ubogich, którzy trafiają na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Koszalinie. - Ich ubrania często do niczego się nie nadają i, kiedy opuszczają SOR, nie mają odpowiednich rzeczy - zauważa Paweł Augustyniak, student I roku pielęgniarstwa na PWSZ. - Szpital nie jest w stanie ich zapewnić, dlatego postanowiliśmy zorganizować tę zbiórkę.

Choć jesteśmy na przełomie kalendarzowej zimy i wiosny, żacy zbierają odzież każdego rodzaju. - Szaliki, czapki, kurtki, spodnie, bluzy, bluzki, koszule - używane, ale najważniejsze, żeby były zdatne do noszenia - zaznacza Daria Zarzeczna, studentka pielęgniarstwa.

Oprócz "Wieszaka", trwa także akcja "Pokoloruj ich świat". - W jej ramach zbieramy gry, zabawki, maskotki dla dzieci z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - mówi Anna Stolarek, kolejna z koordynujących akcję studentek. - Wiemy, że te rzeczy bardzo się tam przydadzą. Potwierdza to Sylwia Noga z TPD. - Każda taka inicjatywa bardzo nas cieszy, zwłaszcza jeśli widzimy, że młodzi ludzie myślą o dzieciach, a tym samym o naszej wspólnej przyszłości - podkreśla.

Dary można przynosić na I piętro głównego budynku PWSZ przy ul. Leśnej 1. Akcja potrwa do 26 marca.

RW/ez