Mural jest poświęcony sanitariuszkom, które po wojnie związały swoje życie z regionem słupskim. Dzieło powstało na elewacji Pomorskiej Medycznej Szkoły Policealnej przy ulicy Bałtyckiej.
W uroczystym odsłonięciu uczestniczyła między innymi Maria Kuźniar - córka Haliny Klinger, jednej z bohaterek przedstawionych na muralu.
- Jestem bardzo dumna z mojej mamy. Na uroczystość przyjechaliśmy całą rodziną - przyznała, nie kryjąc wzruszenia.
Uczestnicy wydarzenia podkreślali, że taka forma upamiętnienia pozwala przybliżać historię i oddać hołd kobietom, które podczas powstania warszawskiego pełniły służbę medyczną.
- Ten mural zostanie z nami na lata i będzie przypominać bohaterki z Powstania Warszawskiego - usłyszeliśmy od mieszkańców.
Autorką projektu jest Katarzyna Wiśniewska, absolwentka i nauczycielka Pomorskiej Medycznej Szkoły Policealnej.
Maciej Kornas/mt