https://www.gov.pl/web/gddkia-gdansk/

W środę 24 czerwca o godz. 12.00 premier Donald Tusk weźmie udział w wydarzeniu zapowiadającym otwarcie ostatniego odcinka drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim na trasie Lębork - Słupsk. 

W najbliższy piątek 26 czerwca, przed wakacjami, do użytku kierowców zostanie oddany ostatni, ponad 40-kilometrowy odcinek S6 między Słupskiem a Leśnicami. To zakończy budowę trasy i zapewni nieprzerwane połączenie ekspresowe między Trójmiastem a Szczecinem. Trasa Kaszubska to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w północnej Polsce. Łączy największe miasta Pomorza oraz porty Szczecin–Świnoujście i Trójmiasta.

Dzięki zakończeniu inwestycji czas przejazdu między Gdańskiem a Szczecinem skróci się o ok. 1,5 godziny.

red. / pap / jr