Najzdolniejsi uczniowie z Kołobrzegu zostali nagrodzeni za swoją całoroczną pracę. Podczas uroczystości w Regionalnym Centrum Kultury 45 osób odebrało stypendia i nagrody prezydenta za osiągnięcia naukowe.
- O przyznaniu nagrody
decydują nie tylko wysoka średnia ocen i wzorowe zachowanie, ale
także udział w konkursach kuratoryjnych. Przede wszystkim jest to
jednak efekt sumiennej, codziennej i ciężkiej pracy uczniów przez
cały rok szkolny, a nie jednorazowego osiągnięcia - podkreśliła
Ilona Grędas-Wójtowicz, zastępca prezydenta Kołobrzegu ds.
społecznych.
Wśród nagrodzonych dwoje uczniów otrzymało stypendia I stopnia w wysokości 1000 zł, natomiast pozostali odebrali nagrody w kwocie 700 zł.
Jak podkreślili wyróżnieni uczniowie, osiągnięte wyniki
są efektem systematycznej nauki i udziału w licznych konkursach
przedmiotowych. -
To bardzo ważne wyróżnienie. Otwiera drogę do nauki w dobrych
liceach, także tych najlepszych w Polsce. Brałam udział w
konkursach matematycznych, a w tym roku również z języka
angielskiego, biologii i historii - mówiła jedna z nagrodzonych
uczennic.
Wyróżnienia przyznano uczniom, którzy osiągnęli średnią ocen powyżej 5,0, wykazali się wzorowym zachowaniem oraz odnosili sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.
Jarosław Banaś/red.