Słupska policja ma nowego czworonożnego funkcjonariusza. Do komendy dołączyła Zoja - owczarek belgijski, który wraz ze swoim przewodnikiem st. post. Danielem Dębskim właśnie ukończył specjalistyczne szkolenie dla psów patrolowo-tropiących.
Nowy policyjny duet zakończył kurs przygotowujący do działań bez kagańca i już rozpoczął służbę na terenie powiatu słupskiego. To kolejny owczarek belgijski wspierający funkcjonariuszy w codziennej pracy.
Psy służbowe od lat odgrywają ważną rolę w działaniach policji. Wspierają funkcjonariuszy podczas interwencji w sytuacjach wysokiego ryzyka, uczestniczą w poszukiwaniach osób zaginionych, tropią sprawców przestępstw, a także pomagają w wykrywaniu narkotyków, materiałów wybuchowych i innych niebezpiecznych substancji.
Jak podkreślają policjanci, wyszkolenie psa oraz ścisła współpraca z przewodnikiem często decydują o skuteczności działań i bezpieczeństwie uczestników interwencji.
Zoja zdążyła już zaaklimatyzować się w nowym miejscu służby i podczas pierwszych treningów potwierdziła swoje umiejętności. Mieszkańcy mogą spotkać nowego czworonożnego funkcjonariusza podczas patroli i działań prowadzonych przez policję na terenie miasta oraz powiatu.
red./zn