Monika Musiałowska ze spółki Polenergia zaznaczyła, że zajęcia organizowano dla uczniów wszystkich klas, także tych najmłodszych: - Oczywiście w klasach 1-3 była to nauka poprzez zabawę. Starsi uczniowie brali udział także w eksperymentach, a 8-klasistom mówiliśmy o możliwościach pracy w naszej branży. To już odpowiedni wiek, aby pomyśleć o karierze.
W czwartek zajęcia w ramach „Bałtyk. Morze zielonej energii” w szkole w Siemianicach. - Bardzo podobały mi się te warsztaty, ponieważ można dużo dowiedzieć się na temat ekologii. Moim zdaniem farmy wiatrowe to przyszłość, ponieważ nie emitują szkodliwych substancji a energię do pracy biorą z wiatru - zaznaczali uczniowie.
Organizatorem zajęć w pomorskich szkołach był Equinor i Polenergia. Spółki realizują budowę 3 morskich farm wiatrowych. Pierwsza z zielonych elektrowni ma być gotowa w przyszłym roku.
Marcin Turalski