
Nieprzejezdny jest odcinek od ul. Grodzkiej do ul. Jedności. Wyznaczono objazdy i tymczasowe trasy kursowania autobusów komunikacji miejskiej.
Równocześnie na ulicy Andersa przywrócono poprzednią organizację ruchu. Dwukierunkowy ruch będzie obowiązywał na odcinku od ul. Clausiusa do wjazdu do delegatury Urzędu Wojewódzkiego. Przywrócono parkingi i ponownie działa Strefa Płatnego Parkowania.
Wprowadzono zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej:
- linie nr 2, 6, 10, 14: Zwycięstwa - Stawisińskiego - Rondo Solidarności - Połczyńska 0 1 Maja - Zwycięstwa
- linia nr 11: Zwycięstwa - Stawisińskiego - Rondo Solidarności - Krakusa i Wandy/Lutyków/Powstańców Wlkp.
- linia nr 8: Zwycięstwa - Pileckiego - Monte Cassino - Młyńska - Zwycięstwa.
Trwają też prace na odcinku ul. Zwycięstwa od 4 Marca do św. Wojciecha. Droga finalnie ma być zwężona do jednego pasa ruchu w obu kierunkach. Pojawi się też więcej zieleni.
Wykonawca na przebudowanie ulicy ma czas do 2027 roku, jednak władze miasta zapewniają, że tempo prac jest znacznie szybsze ni zakładano i powinny zakończyć się rok wcześniej. Koszt inwestycji to około 25-30 milionów złotych, z czego 95 proc. to dofinansowanie z budżetu państwa.
rz/zas